24 listopada 2018
Michał Hajdukiewicz
Udostępnij

Koncert operetki, musicalu i tańca w RCKS

Koncert w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej
ul. Chopina 25, Sobótka – sala widowiskowa.

24 listopada 2018 o 18:00

Bilety do nabycia od 5 listopada 2018 w RCKS – ul. Chopina 25, Sobótka (poniedziałek-piątek).
CENA – 20 ZŁ
w godz.:
7-15 (I p. – sekretariat)
15-18 (parter – hol główny)
Liczba miejsc ograniczona.

Wyjątkowy koncert w wykonaniu znakomitego DUETU MAŁŻEŃSKIEGO, odnoszącego sukcesy w USA, Australii i całej Europie, Doroty Ujdy-Jankiewicz (sopran) i Andrzeja Jankiewicza (tenor).
W tej „uczcie dla melomana” biorą udział znakomici soliści śpiewacy o wyjątkowych głosach, niespotykanym temperamencie scenicznym i znakomitym kontakcie z publicznością.
Wypełnią ten niezwykły koncert pięknymi utworami, humorem oraz zapierającymi dech w piersiach kostiumami.
Zarówno doświadczenie sceniczne i kunszt wykonawczy, zdobyty podczas pracy w Operze i Operetce Wrocławskiej, oraz sukcesy odnoszone na scenach Australii, U.S.A. i niemal wszystkich krajów Europy, jak i wyjątkowa atmosfera, jaką artyści potrafią stworzyć podczas koncertu, gwarantują wspaniałą zabawę, wzruszenia i niezapomniane wrażenia.
Wraz z artystami śpiewakami wystąpi tancerka tańców orientalnych „Alshira” – Anna Jankiewicz – ich córka.
Dzięki tajemniczym tańcom, z pięknymi barwnymi kostiumami i fascynującymi rekwizytami wniesie do koncertu „szczyptę orientu”
W programie m.in.: utwory z musicalu „Skrzypek na dachu” , „My fair lady”. „West side story” , przeboje operetkowe takie jak; Usta milczą, dusza śpiewa , Wielka sława to żart, Brunetki, blondynki i in. a także tajemnicze
i fascynujące tańce orientalne.

Wykonawcy:
Dorota Ujda-Jankiewicz (sopran)
Andrzej Jankiewicz (tenor)
Anna Jankiewicz „Alshira” (taniec orientalny)

Dorota Ujda-Jankiewicz – Sopran
Śpiewaczka obdarzona wspaniałym sopranem lirycznym oraz wyjątkową muzykalnością.
Jest absolwentką dwóch Wydziałów Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Wokalno-Aktorskiego
oraz Pedagogiki Wokalnej. Doskonaliła swój kunszt wokalny u pedagogów światowej sławy.
Jej talent dostrzeżono już podczas studiów, co zaowocowało wieloma propozycjami koncertowymi. Artystka brała m.in. udział w międzynarodowym projekcie muzycznym – „Akademia Bachowska”, gdzie jako jedyna spośród wielu uczestników, została wybrana do wykonania partii sopranowej
w „Oratorium na Boże Narodzenie” J.S. Bacha, pod dyrekcją znakomitego znawcy i interpretatora muzyki J.S. Bacha – Helmutha Rillinga, znajdując się tym samym w gronie światowej sławy śpiewaków.
Do dnia dzisiejszego artystka koncertuje, odnosząc duże sukcesy, w całej Europie, U.S.A. i Australii. Na „Wielkiej scenie” debiutowała w Niemczech, wykonując partię Musetty w operze „Cyganeria”
G. Pucciniego, za którą zebrała wyśmienite recenzje. W roku 1995 występowała w Operze Wrocławskiej, wykonując m.in. partię Papageny w operze „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta. Artystka współpracuje także z Filharmoniami w kraju i za granicą.
Wielokrotnie zapraszana była do udziału w międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in.: Wratislavia Cantans, Dni Muzyki Polskiej w Amsterdamie (Holandia) , Europa Cantat 11 Vitoria-Gasteiz 1991, FICU 1994 Valencia (Hiszpania), Festiwal Muzyki Kościelnej w Österbotten (Finlandia), Festiwal im. Stanisława Moniuszki – Kudowa Zdrój, Festiwal im. Henryka Wieniawskiego – Szczawno Zdrój, Festiwal im. Fryderyka Chopina -Duszniki Zdrój, „Sydney Spring Festiwal” (Australia). Festiwal „Ost -West Kontakte” (Niemcy), I Festiwal Polskiej Kultury w Hamburgu (Niemcy).Artystka jest finalistką prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, gdzie dodatkowo otrzymała Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za „Wybitne Wykonanie Pieśni Polskich”.
Jako założyciel i kierownik artystyczny zespołu „Polish Chamber Ensemble”, koncertowała w Australii i Europie Zachodniej. W roku 1989, kiedy współpracowała jako solistka z Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, śpiewała w Watykanie podczas Mszy św. Pasterskiej oraz podczas prywatnej audiencji u Ojca Św. Jana Pawła II.
W roku 1996 oklaskiwana była w słynnej Opera House w Sydney. W roku 2000, w Melbourne, została odznaczona „Złotym Medalem Za Szerzenie Polskiej Kultury Na Świecie”.
Wśród jej rozległego i różnorodnego repertuaru znajdują się dzieła najwybitniejszych kompozytorów utrwalone podczas wielu nagrań.
Andrzej Jankiewicz- Tenor
Śpiewak, tancerz, autor tekstów pieśni i tekstów satyrycznych. Laureat wielu konkursów tanecznych.
W roku 1988 zdobył wicemistrzostwo Polski na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych.
Jako śpiewak występował m.in. z Stadttheater Görlitz, Filharmonią Wrocławską, Operetką Wrocławską oraz z Operą Wrocławską, gdzie w roku 1995 debiutował w roli „Pomysłowego Krętacza” w musicalu „Oliwer”, opartym na kanwie dickensowskiego „Oliwera Twista”.
Swój kunszt wokalny doskonalił u najlepszych pedagogów śpiewu.
Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach muzycznych: m.in. Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Festiwalu Operowym w Xanten (Niemcy), Festiwalu im. W.A. Mozarta w Madrycie (Hiszpania, Festiwalu „Ost -West Kontakte” (Niemcy) oraz I Festiwalu Polskiej Kultury w Hamburgu (Niemcy).
Prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Odbył liczne tournee artystyczne
po Europie, gdzie był szczególnie oklaskiwany za brawurowe wykonanie pieśni neapolitańskich.
W roku 2000 koncertował w największych miastach Australii (Sydney, Melbourne, Adelaide; w tym
na Tasmanii: Hobart i Devonport), gdzie okrzyknięto go “drugim Kiepurą”.
Wykonuje różnorodny repertuar – od muzyki poważnej po rozrywkową, utrwalony podczas wielu nagrań.

Anna Jankiewicz „Alshira” – Taniec orientalny.
Wszechstronnie artystycznie uzdolniona młoda tancerka tańców orientalnych, występująca pod pseudonimem „Alshira”. Prócz talentów tanecznych obdarzona jest także zdolnościami muzycznymi, plastycznymi i literackimi.
Występuje na scenach i estradach w Polsce i za granicą.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.