Kino “Ślęża”

Kino “Ślęża”

Kino „Ślęża” w Sobótce. Po blisko 25 latach do Sobótki wróciło kino, będące częścią Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej w Ślężańskim Ośrodku Kultury. Choć nadal przy ul. Fryderyka Chopina (dawna K. Świerczewskiego), to jednak pod innym adresem – w obiekcie z również ciekawą przeszłością (dawny Dom Ludowy, Dom Kultury, obecnie RCKS).

Multifunkcyjna sala, oprócz zaplecza scenicznego służącego organizacji pokazów, przedstawień czy koncertów posiada infrastrukturę do organizacji seansów kinowych.

Sala widowiskowa RCKS w funkcji kina oferuje:

 • Blisko 370 miejsc siedzących w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych
 • Projektor Barco
 • System Dolby Atmos 7.1
 • Ekran: 10 m x 6,75 m lub mniejszy – multimedialny: 4,5 m x 2, 5 m
 • Możliwości projekcji 3D

Kiedy i w jakich cenach można kupić bilet do kina?

Bilety dostępne w kasie biletowej RCKS
Środa-Piątek: 12:00-15:00
Kasa czynna: 1h przed rozpoczęciem pierwszego seansu
Cena biletów: ulgowy: 15,00 zł | normalny: 18,00 zł

Repertuar kinowy

 • Główny blok seansów odbywać się będzie w soboty i niedziele z możliwą modyfikacją godzin i dni spowodowaną organizacją dodatkowych wydarzeń, jak pokazy, koncerty, spektakle itp.
 • Repertuar filmowy dostępny jest na stronie RCKS. Okazyjnie projekcje (seanse specjalne) odbywać się będą także w inne dni tygodnia.
 • Obiekt RCKS jest monitorowany
 • Podczas seansów obowiązuje całkowity zakaz utrwalania dźwięku i obrazu.
 • Filmy dobierane będą przekrojowo z uwzględnieniem aktualnych premier, interesujących tematów, wydarzeń, rocznic etc.
 • Repertuar kina na dany weekend lub dzień ogłaszany będzie z około tygodniowym lub dłuższym wyprzedzeniem.

Regulamin kina Pobierz

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem Kina „Ślęża” działającego przy Ślężańskim Ośrodku Kultury ul. Fryderyka Chopina 25 w Sobótce. Aktualny repertuar dostępny jest na stronie www.rcks.pl/kino-sleza/repertuar/

TROCHĘ HISTORII, CZYLI BUDOWA SALI WIDOWISKOWEJ, W KTÓREJ DZIAŁA M.IN. KINO „ŚLĘŻA”

Sobótka to miasto i gmina, które od zawsze związane były z kulturą. Przed wojną działała tu grupa teatralna, przedstawienia odbywały się w amfiteatrze lub w dawnym kinie przy obecnej ul. Chopina. Po wojnie, w miejscu starej sali teatralnej, w której rozgrywano jeszcze mecze bokserskie lub organizowano uroczystości stanęła nowa konstrukcja. W ciągu jednak prawie 50 lat nie doczekała się ona remontu. Tym samym jeszcze w 2011 r. powstała inicjatywa jej odbudowy, aby Sobótka, jako ponad 6000 tys. miasto i jako 12.500 tys. gmina mogła posiadać prawdziwe miejsce dostosowane specjalnie pod działalność artystyczną/widowiskową.

Licząca blisko 300 miejsc sala wyposażona w balkon będzie idealną wizytówką miasta, miejscem organizacji wydarzeń i integracji społeczności lokalnej w warunkach na jakie społeczność zasługuje, bez potrzeby uciekania się do korzystania z sal restauracyjnych, których to warunki, co oczywiste ze względu na ich przeznaczenie, nie sprzyjają właściwemu odbiorowi sztuki, a i prezentacji zapraszanych gości.